FINANSE Z PASJĄ

Działamy nieszablonowo, rozumiemy potrzeby, jesteśmy ekspertami.

30km/h w Brukseli

Od 1 stycznia 2021 r. 30 km / h będzie maksymalną prędkością w Brukseli (ograniczenie nie dotyczy pojazdów uprzywilejowanych, tramwajów i pługów śnieżnych), z wyjątkiem niektórych głównych ulic, gdzie maksymalna prędkość będzie wynosić 50 lub 70 km / h.

Na obszarach mieszkalnych, prędkość jest ograniczona do 20 km / h.

W linku poniżej można znaleźć interaktywną mapę, z dozwoloną prędkość od 1 stycznia 2021 r. w Brukseli.

https://ville30.brussels/map/

mPrawo jazdy

KKartaKartaZnika obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy w Polsce.

mPrawo jazdy to cyfrowy dokument z odwzorowaniem Twoich uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Prawo jazdy to, korzysta z aktualnych danych, które znajdują się w rejestrach państwowych. Dokładniej z danych zawartych w Centralnej Ewidencji Kierowców (część Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców).

Zdjęcie w mPrawie jazdy pochodzi natomiast z mTożsamości (z Rejestru Dowodów Osobistych).

Wraz z mPrawem jazdy, pojawi się tam też licznik punktów karnych, dzięki któremu od ręki sprawdzimy stan swojego konta.
Co ważne, z mPrawo jazdy można korzystać tylko w Polsce.

Poniżej link do aplikacji cyfrowego prawa jazdy (mObywatel)

https://www.gov.pl/web/mobywatel/pobierz-aplikacje1

Karta eID

Nowy elektroniczny dowód tożsamości w Belgii, ma nowy wygląd, który zastępuje ten z 2002 r. Jest zatem zgodny z surowymi przepisami międzynarodowymi, których celem jest zwiększenie skuteczności kontroli tożsamości. Nowa karta jest więc jeszcze bezpieczniejszym i bardziej uniwersalnym dokumentem podróży.

Kilka ważnych zmian:

  • Nowa karta eID zawiera odciski palców. Ten nowy element został dodany w celu wzmocnienia walki z fałszowaniem tożsamości. Odciski palców pojawiają się tylko na chipie zbliżeniowym karty (brak centralnej bazy danych). Tylko właściwe organy mogą odczytać chip bez kontaktu. Integracja odcisków palców jest zgodna z rozporządzeniem europejskim 2019/1157 z dnia 20 czerwca 2019 r., Które zobowiązuje państwa członkowskie do umieszczania odcisków palców na swoich dowodach osobistych.
  • Zdjęcie jest po lewej, a nie po prawej stronie.
  • Na odwrocie karty pojawia się dziurkowany obraz zdjęcia.
  • Chip kontaktowy znajduje się na odwrocie karty, co wymaga włożenia karty w inny sposób do czytnika kart.
  • Wzmianka o obywatelstwie nie brzmi już „BELGE”, ale „BEL”, zgodnie z normami ICAO.
  • Mapa ma inny odcień koloru.

Nowa eID jest obecnie wydawana w kilku pilotażowych gminach.
Wszystkie gminy belgijskie powinny wydać tę nową kartę do końca roku.

Aktualnie będące w obiegu karty eID zostaną wymienione po upływie okresu ich ważności, przy zagubieniu, kradzieży, zniszczeniu karty, lub z innego powodu, np. Niepodobne zdjęcie, zmiana nazwiska.

BIURO INFORMACJI KREDYTOWEJ

BIK, czyli biuro informacji kredytowej założone przez Związek Banków Polskich i prywatne banki. Jego zadaniem jest administracja danych i ich udostępnianie do analiz danej instytucji finansowej. Wszystkie informacje są dostarczane bezpośrednio z banków i firm udzielających kredyty konsumenckie. Do BIK-u nie są przekazywane tylko negatywne informacje o kliencie, pozytywne również.

Istnieją dwie metody oceny klienta:
● ocena punktowa,
● scoring kredytowy.
Ciekawą opcją w biurze informacji kredytowej jest możliwość pobrania raportu BIK. Można również aktywować opcję alertu, która daje powiadomienie sms, jeśli ktoś próbuje wziąć kredyt na Twoje dane.
Problem jednak pojawia się dla osób, które obecnie są za granicą bez dostępu do polskiego numeru telefonu oraz nie posiadają polskiego konta bankowego, czy też jest one firmowe, lub wspólne. Rozwiązaniem tego jest złożenie listownego wniosku o udostępnienie raportu z oceną punktową (bez scoringu kredytowego).
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w biurze informacji kredytowej:
Tel.: +48 22 348 44 44

WYPOWIEDZENIE OC

Wypowiedzenie umowy OC u większości ubezpieczycieli można złożyć za pośrednictwem poczty, kuriera, mailem, faksem lub osobiście. Jeśli kończy Ci się umowa u aktualnego ubezpieczyciela, a nie zamierzasz jej kontynuować trzeba pamiętać, aby wypowiedzenie złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje dotychczasowe towarzystwo ubezpieczeniowe automatycznie przedłuży OC, ale nie oznacza to, że jesteś skazany na kolejny pełny rok u tego samego ubezpieczyciela. Po automatycznym przedłużeniu umowy można złożyć wypowiedzenie w dowolnym terminie, pamiętając, aby wykupić nową polisę i złożyć odpowiednie wypowiedzenie stosowane w przypadku podwójnego ubezpieczenia.

Za polisę, która została automatycznie przedłużona zapłacimy tylko za okres, w którym faktycznie byliśmy ubezpieczeni. Ubezpieczenia wykupione w systemie direct (internet, telefon) można wypowiedzieć w ciągu 30 dni i również zapłacimy tylko za okres, w którym byliśmy faktycznie ubezpieczeni. Ubezpieczenie OC, które mamy po wcześniejszym właścicielu pojazdu można wypowiedzieć w każdej chwili i nie będzie one przedłużone automatycznie.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Zdolność kredytowa jest zdolnością do spłaty kredytu wraz z odsetkami w terminie określonym w umowie zawartej przez bank i jest niezbędnym warunkiem do uzyskania kredytu. Każdy bank ma swoje własne metody i kryteria oceny zdolności potencjalnego klienta. Czasem zdarza się, iż dana osoba nie ma zdolności kredytowej, a otrzyma kredyt i jest to możliwe dzięki pewnego rodzaju zabezpieczeniom, które wymaga bank.
Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników, ale jedne z najważniejszych to źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów wraz z ich systematycznością, wiek, ilość i wysokość posiadanych aktualnie kredytów i zobowiązań, wysokość wkładu własnego, liczba osób w gospodarstwie domowym, historia kredytowa, dodatkowe zabezpieczenia, okres kredytowania, waluta kredytu, jak również typ rat.
Zdolność kredytową można poprawić w znaczący sposób, korzystając z kilku prostych rad. Można zamknąć wszystkie aktualne karty kredytowe nawet te, z których się nie korzysta, ponieważ one również zaniżają naszą zdolność kredytową. Można również zamknąć debet na koncie, następnie, jeśli jest to możliwe to całkowita spłata innych zobowiązań, jeśli są one niewielkie. Można również zmienić typ rat z malejących na stałe lub wydłużyć okres kredytowania. Trzeba jednak pamiętać, iż te dwie ostatnie metody zwiększą całkowity koszt pożyczki. Kolejnym sposobem jest zmniejszenie wysokości kredytu lub uwzględnienie dodatkowego kredytobiorcy. Nie zaleca się również składania zbyt wielu wniosków kredytowych w krótkim czasie, ponieważ one również zaniżają naszą punktację. Osoby, które jeszcze nie posiadają żadnej historii kredytowej, mogą wcześniej wziąć coś na raty za nie wielką kwotę. Oczywiście trzeba to spłacić w terminie bez żadnych opóźnień i ten sposób również wpływa na poprawę zdolności kredytowej.

DLA WŁASNEGO BEZPIECZEŃSTWA !

Coraz częściej słyszymy o próbach WYŁUDZENIA KREDYTU na czyjeś dane osobowe. Oszuści są coraz bardziej sprytni i pomysłowi.
W historii niejednokrotnie słyszeliśmy również, o wycieku danych osobowych firm, które przetwarzają nasze dane.

✅Ostrożności nigdy za wiele. Każdy z nas jest narażony na utratę dokumentu tożsamości lub kradzież danych osobowych.

✅Najprostszym i jednocześnie tanim rozwiązaniem jest system proponowany przez Biuro Informacji Kredytowej – ALERT BIK.⛔
System działa prosto i skutecznie, a jego cena to 24 złote rocznie.
Dostaniesz wiadomość SMS i e-mail, gdy w BIK pojawią się informacje o próbie uzyskania kredytu na Twoje dane.

✅System powiadomi Cię również, kiedy ktoś będzie Cię sprawdzał w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Dzięki temu dowiesz się np., że ktoś chce wyłudzić abonament komórkowy lub w Twoim imieniu zawiera umowę na dostawę gazu.

✅Alerty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Z poniższego linku, w kilka minut aktywujesz ALERTY BIK, bez wychodzenia z domu.

https://polskikredyteu.produktyfinansowe.pl/e/lead/1921/?source=lt

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI
Kontakt

DANE KONTAKTOWE

e-mail: polskikredyt.mt@gmail.com

Numer NIP: 5472033742

Numer REGON: 366166056

Napisz do nas...